שירותי מעבדה

שירותי מעבדה

לצד מערכות התקשרות המתקדמות, בסיסי המידע הארגוניים על גבי חומרה או על גבי ענן, מערכות הגיבוי והאבטחה, בסיס המידע בארגון נבנה, משותף ומתנהל באמצעות מוצרי החומרה, המחשבים המותקנים בעמדות העבודה ובמשרדים, המחשבים הניידים והטאבלטים המשמשים לעבודת השטח ולעבודה היברידית, המדפסות, מערכות השמע ומערכות המדיה, מצלמות הרשת והאבטחה ומגוון פרטי ציוד נוספים.

התאמת ציוד החומרה לבית העסק נדרש למקצועיות ולחיבור בין הצרכים, היקף ואופי השימוש בכל מוצר לצרכי הארגון, מה שיביא לתפקוד אופטימלי, יעילות בעבודה שוטפת וחיסכון בעלויות.

יחד עם זאת, תקלות בציוד עשויות להתרחש, וכאשר מדובר בתקלה פיזית במחשב או בכל אחד מן הרכיבים שלו, השתלטות מרחוק באמצעות תוכנה מתקדמת, גם אם על ידי מומחה תוכנה מוביל- לא תספק, והמחשב יידרש לביקור במעבדה.

חברת רים מערכות מפעילה מעבדת שירות מקצועית, המספקת מעה למגוון סוגי מחשבים וציוד נלווה, בניהול מומחה חומרה ובליווי צוות טכנאים מומחים, בעלי רשימת התמחויות הכוללת את מיטב היצרנים וספקי המחשוב בישראל ובעולם.

תהליך קליטת מוצרי מחשוב במעבדת רים מחשבים

אבחון ואיתור תקלות- צוות המעבדה פועל לאיתור מהיר של הבעיה, באמצעות המידע הנמסר על ידי הלקוח, תיעוד היסטוריית החומרה ככל שקיימת במערכות החברה, ובדיקה מקצועית וקפדנית של צוות המומחים. הבדיקה מתבצעת בשילוב חיבור לתוכנות מתקדמות לסריקה ולמיפוי בעיות וליקויים, לצד בדיקה ידנית של כל רכיב ורכיב.

פתרון מקצועי- עם איתור התקלה, יחתור הטכנאי המומחה לפתרון מהיר ומקצועי במסגרת תיקון במעבדה, החלפת רכיבים על פי צורך ותוך שימוש בחלקי חילוף חדשים ומקוריים, ניקוי וסגירה מהירה.

בדיקה ובקרה- הפעלת המכשיר ובדיקת תפקוד יישומים.

החלפה- במקרה בו המכשיר אינו ניתן לתיקון ו/או מדובר בתיקון יקר שאינו כלול במסגרת השירותים, יפנה מומחה החומרה ללקוח לצרכי עדכון, קבלת החלטה והמשך טיפול לשביעות רצונו.

צוות רים מערכות מספק גם שירותי מעבדה ניידת- הגעה לבית העסק של הלקוח, ביצוע אבחון ובדיקה במקום, תיקון ושיקום החומרה התקולה במקום ככל שניתן, במטרה לחסוך בזמן ההשבתה של המוצר.

שירותי המעבדה של רים מערכות ניתנים באדיבות ובמקצועיות לכל פונה, פרטי או עסקי, מנויי השירות ולקוחות מזדמנים.

עובדים עם המותגים הגדולים